ogród na wsi

2016 r. projekt
2016 r. realizacja
1120 m2 teren objęty opracowaniem

Zasadziliśmy:
11 drzew
199 krzewów
1949 bylin
2609 roślin okrywowych
21 pnączy


plan
zanim ekipa wykonawcza pojawiła się w terenie
Tak wyglądał teren na początku czyli wiosną 2016r. W niewielkiej miejscowości wypoczynkowej nad Bugiem inwestor zapragnął powiększyć swój ogród i dokupił sąsiedni teren. Nie byłoby w tym nic niespotykanego gdyby nie fakt, że trzeba było zrobić projekt wraz z realizacją bardzo szybko  (realizacja w 8 tygodni) a dokupiona część była zaniedbanym lasem sosonowym.

Stara działka była zagospodarowana – stał domek, było patio o nieco krzywej nawierzchni, rozsypujący się taras ale i spory trawnik, duże świerki i sosny i trochę ozdobnych krzewów i bylin no i warzywnik. Nawierzchnia tarasu i patio wymagała jednak zmiany, niektóre rośliny trzeba było przesadzić lub poprzycinać.


Druga część oddzielona była starym, drewnianych płotem ze sztachet, który urzekł mnie na tyle, że stał się jedną z inspiracji do projektu. Razem z kilkoma innymi ciekawymi elementami zastanymi. Na końcu galerii można obejrzeć zdjęcia pokazujące stan sprzed realizacji.
Istniejący trawnik został połączony z nowym trawnikiem założonym na sąsiedniej działce, dzięki temu granica między dwoma działkami została usunięta.