Autorska Pracownia Architektury Krajobrazu Jardin

Autorską Pracownię Architektury Krajobrazu Jardin prowadzę od 2004 roku. Od tamtego momentu zrealizowałam ponad sto trzydzieści projektów zarówno na terenie Polski jak i za granicą. Projektuję ogrody przydomowe, komercyjne i publiczne. Tworzę projekty rewaloryzacji i rewitalizacji. Mogę zaaranżować wnętrza zielenią, zaproponować projekt ogrodu na dachu czy założenie krajobrazowe.

Trudno w dwóch zdaniach dokładnie opisać na czym polega praca architekta krajobrazu. Jest to mieszanina zarządzania, inżynierii, trochę sztuki i dużo cierpliwości.
Projektowałam  przestrzenie prywatne, takie które ogląda się przed wyjściem z domu przez okno przy porannej kawie, przestrzeń mijaną w drodze do pracy, otoczenie budynku i wnętrza biurowe czy ogród restauracji, w której być może jedliście Państwo kolację.


To, że miałam szanse zdobyć doświadczenie w tak różnych sferach daje mi prawo twierdzić, że stworzyłam unikalną pracownię, która potrafi elastycznie i szybko zrealizować projekt. Zresztą na tym się zazwyczaj nie kończy ponieważ często opiekujemy się terenami przez lata.

Styl projektowanych ogrodów, placów, otoczenia firm czy innych terenów dopasowuję do charakteru miejsca i potrzeb właścicieli, do tego kto i w jaki sposób będzie z terenu korzystał i kto będzie go pielęgnował. Staram się przy tym w sposób harmonijny łączyć przestrzeń budynków z otoczeniem.
Jestem absolwentką wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na kierunku Architektura Krajobrazu (SGGW Warszawa) oraz członkiem Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, Royal Horticultural Society i International Federation of Landscape Architects.”

Kamila Tomasiewicz


referencje