Ogród w 5 tygodni

 
 
podstawowe dane:

 

500 m2 wielkość terenu

marzec-maj 2019 termin projektu i realizacji

Zasadziliśmy:

6 drzew

151 krzewów

157 traw i bylin

29 pnączy


 

Życzeniem inwestorki było stworzenie nowoczesnego ogrodu, z dużym trawnikiem, z miejscem na 3 samochody najlepiej pod dachem, domkiem na narzędzia i zadaszonym tarasem. Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie fakt, że na projekt i realizację wszystkich prac łącznie z doborem mebli i dodatków było tylko 8 tygodni. Udało się w 3 tygodnie zrobić ostateczną wersję projektu i ustalić w wykonawcami harmonogram wykonania i zgromadzić materiały. A w kolejne 5 tygodni wspólnymi siłami Jardin, Innergarden, Górnicki tarasy, Spotline, Miloo, Cortena i kilku innych firm powstał kompletnie nowy ogród.
Wykonaliśmy nowe instalacje nawadniania, oświetlenia, odnowiliśmy drewnianą elewację budynku, wykonaliśmy nową wiatę na samochody, domek ogrodowy, drewniane ogrodzenie całej działki, taras i pergolę, która chroni zarówno przed słońcem jak i przed deszczem.


Oprócz tego nie zabrakło nowych nawierzchni, dużych drzew sprowadzonych z holenderskiej szkółki Ebben, trawnika z rolki czy donic przed posesją. Zajęliśmy się też doborem roślin do wnętrz i na balkony, doborem mebli i biokominka na tarasie. Jednym słowem kompletnie nowa przestrzeń powstała zgodnie z planem w 5 tygodni.
Ten niewielki ogród pochłoną zespół Jardin całkowicie na 8 tygodni ze względu na bardzo duża presję czasu i konieczność organizacji dostaw i nadzoru nad kilkunastoma firmami zaangażowanymi w realizację. Mimo kilku stresujących momentów i trudności jesteśmy zadowoleni z efektu jaki udało się osiągnąć i z przyjemnością obserwujemy jak ogród rośnie.