ogród w mieście

podstawowe dane
2013/2014 projekt
850 m2  wielkość terenu
2014 realizacja

Zasadziliśmy:
16 drzew  w tym 2 bonsai
163 bylin i traw ozdobnyc
95 krzewów
37 pnączy


projekt ogrodu
plan
Nieduży ogród miejski współgra z modernistycznym domem. Proste linie w połączeniu z kilkoma łukami można odnaleźć zarówno w bryle budynku jak i w kształcie trawnika. Kuliste formy roślin – klonów, sosen, ciętych bukszpanów i cisów powtarzają się zarówno w części frontowej jak i w donicy koło tarasu. W ogrodzie za domem dwa główne akcenty stanowią rośliny – czerwonolistny klon japoński i płaczący buk o bordowych liściach.

Widok z tarasu na teren w trakcie realizacji prac. Rosnące na sąsiednich działkach wysokie drzewa stały się elementem kompozycji roślinnych powiększając optycznie ogród. Wysoko wyniesiony taras jest połączony w niższym tarasem i poziomem trawnika schodami z dwóch stron. Te różne poziomy urozmaicają przestrzeń i sprawiają ,że wydaje się być on większy. Zastosowano  materiały o stonowanej kolorystyce zarówno do wykonania nawierzchni, tarasu jak i donic i oporowego murka koło wjazdu do garażu.

Zimą ogród zdobią kule cisów, bukszpanów,ostrokrzewów i łany okrywowej runianki. Wiosną pojawiają się delikatne ,żółto-zielone kwiatki i jaskrawo zielone liście na kulistych  klonach. Latem koloru dodają  kwitnące przy wejściu hortensje i płożące białe i różowe róże. Kwitną aż do późnej jesieni kiedy to liście klonów przebarwiają się na żółty ciepły kolor. Przy tarasie w betonowej donicy rosną kosodrzewiny, lawenda, bukszpany i przebarwiająca się na czerwono trzmielina.